Dożynki Prezydenckie w Spale

Realizacja Projektu polegała na wspólnej promocji atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa z terenu województwa pomorskiego oraz aktywności Lokalnych Grup Rybackich poprzez prezentację m.in. tradycji rybackiej, folkloru, kuchni regionalnej w szczególności opartej na produktach rybnych, atrakcyjności turystycznej, lokalnego rzemiosła podczas Dożynek Prezydenckich w Spale w dniach 15-16 września 2012r.

W realizację przedsięwzięcia zaangażowane były:

  • Słowińska Grupa Rybacka
  • Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka
  • Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Bytowskie
  • Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby
  • Lokalna Grupa Rybacka Pradolina Łeby
  • Stowarzyszenie Wdzydzko-Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka”

W ramach prezentacji Województwa Pomorskiego Maszoperia Pomorskich Grup Rybackich:

  • zorganizowała stoisko promocyjne Maszoperii na Gościńcu Dożynkowym, na którym były serwowane specjały kuchni regionalnej
  • w Alei Twórców Ludowych zaprezentowała ludową sztukę oraz rzemiosło (rzeźba, haft, malarstwo na szkle i in.)
  • w Miasteczku Regionów promowała kuchnię regionalną, pomorskie tradycje i zwyczaje, atrakcyjność turystyczną i rekreacyjną obszarów oraz ich walory przyrodnicze.

prezydent1

Dla uatrakcyjnienia realizacji całego przedsięwzięcia, w Dożynkach Prezydenckich udział wzięli też Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Sierakowice, rybacy i regionaliści.

Dożynkom towarzyszyły liczne atrakcje, m.in. pokazy rzemiosła i rękodzieła artystycznego, kiermasz tradycyjnej polskiej żywności, występy zespołów ludowych oraz Miasteczko Regionów, w którym prezentowane były uroki i osiągnięcia poszczególnych województw. Stoiska Województwa Pomorskiego zostały zaprezentowane przez przedstawicieli Maszoperii Pomorskich Lokalnych Grup Rybackich.

prezydent2

Wyjazd współfinansowany był przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo, w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowe na rok 2012 objętego osią priorytetową 4, w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa i Nadbrzeżnych Obszarów Rybackich 2007-2013”.

Zapraszamy do galerii

 
free joomla templatesjoomla templates
  Copyrights by Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby  
logotypy