Fischmarkt 2013

W dniu 10 sierpnia w Gdańsku na Targu Rybnym, w ramach Jarmarku Dominikańskiego trzy lokalne grupy rybackie zorganizowały imprezę promocyjną – Fischmarkt 2013. Impreza ta stanowi nawiązanie do wielkowiekowej tradycji Targu Rybnego w Gdańsku sięgającej 1343 roku. Targ Rybny od samego początku istnienia zaopatrywał mieszkańców ówczesnego Gdańska w świeże ryby, a handel rybami zdominowali rybacy z terenu Północnokaszubskiej LGR, LGR Kaszuby i LGR Zalew Wiślany.

Fischmarkt rozpoczął się wpłynięciem Motławą pomeranek – tradycyjnych kaszubskich łodzi pod Żuraw Gdański, gdzie rybacy rozładowali ładunek świeżych i wędzonych ryb. Spod Żurawia ruszył kolorowy pochód z rybami w plecionych koszach, na drewnianych taczkach i skrzyniach w kierunku Targu Rybnego.

 

 

W trakcie imprezy można było zapoznać się w szczególności z pracą sieciarza, bednarza , skręcaniem lin. Na scenie swój repertuar przedstawiły zespoły regionalne Kaszub środkowych i Północnych oraz Warmii.
Ponadto w trakcie imprezy można było degustować m.in. wędzone flądry, szprotki, sielawa. Na jarmarku nie zabrakło stoisk przetwórców ryb. W trakcie wydarzenia równolegle odbywały się pokazy i konkursy kulinarne. Uzupełnieniem Fischmarktu były stoiska twórców ludowych, gdzie można było m.in. nabyć autentyczne wyroby rogarskie, ceramikę czy też rzeźby. Na zakończenie Jarmarku wystąpił Jerzy Porębski - polski pieśniarz, wykonawca szant i autor piosenek o tematyce morskiej.

Zapraszamy do galerii

Film promocyjny "Fischmarkt 2013"

 

free joomla templatesjoomla templates
  Copyrights by Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby  
logotypy