image1 image1 image1

SZKÓŁKA KAJAKOWA 2015

04 SzkółkaW dniach 19 i 29 maja dwie grupy uczniów z Gimnazjum w Miechucinie i Sulęczynie wzięły udział w warsztatach kajakowych. Szkółkę kajakową poprowadzili instruktorzy z Przystani Kajakowej „Kajlandia” w Sulęczynie.

 

 

Każdego dnia, uczestnicy po przybyciu na miejsce obywali przeszkolenie teoretyczne z zasad bezpieczeństwa na wodzie oraz podstawowych technik kajakowych. Po wykładzie teoretycznym rozpoczynali zajęcia praktyczne w basenie   na terenie przystani. Każdy uczestnik praktycznie ćwiczył wsiadanie, wysiadanie z kajaka, manewrowanie i wiosłowanie.

06 Szkółka

Następnie grupa przejechała na spływ treningowy obejmującej odcinek rzeki Słupia oraz jezioro Żukówko. Spływ rozpoczął się w okolicy mostu w Parchowie i meandrująca rzeką wszyscy dotarli do jeziora Żukówko, gdzie u ujścia rzeki była krótka przerwa oraz przypomnienie zasad poruszania się kajakiem po jeziorze. Po pokonaniu odcinka jeziornego, powtórnie cała grupa wpłynęła na wody Słupi i w miejscowości Byliny (gdzie znajduje się tama spiętrzająca wody rzeki zasilającej elektrownię wodną Struga w kolejnej miejscowości Soszyce) zakończył się spływ.

09 Szkółka

Wszyscy uczestnicy, dumni z pokonania tego 7 km odcinka wrócili do Przystani Kajakowej „Kajlandia” na ciepły posiłek.

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby zorganizowała warsztaty kajakowe pn. „Jednodniowa szkółka kajakowa” w ramach działań aktywizujących współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo, w ramach środka 4.1. „Rozwój obszarów zależnych od rybactwa” w zakresie „Funkcjonowania lokalnej grupy rybackiej oraz nabywania umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności”, objętego osią priorytetową 4, w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa i Nadbrzeżnych Obszarów Rybackich 2007-2013”.

Zapraszamy do galerii

free joomla templatesjoomla templates
  Copyrights by Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby  
logotypy