KUCHNIA Z IKRĄ

LGR Kaszuby rozpoczął realizację kolejnego projektu współpracy „KUCHNIA Z IKRĄ” z Północnokaszubską Lokalną Grupą Rybacką z udziałem szkół ponadgimnazjalnych o profilu gastronomicznym, w ramach którego przewidziano realizację m.in. warsztatów i spotkań przyczyniających się do promocji produktów rybactwa oraz promocji kuchni regionalnej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

006Mierzeja140923  013Mierzeja140923 

W ramach projektu przewidziano realizację 2 edycji zajęć, w tym:

  • I-wsza edycja (dla 30 uczniów z 6 szkół) obejmująca udział w wyjeździe studyjnym (edukacyjnym) i zajęciach gastronomicznych w pracowniach gastronomicznych szkół;
  • II-ga edycja (dla kolejnych 30 uczniów z 6 szkół) obejmująca udział w praktykach w przetwórni ryb i zajęciach gastronomicznych w pracowniach gastronomicznych szkół.

Szkoły zaproszone do udziału w projekcie to szkoły ponadgimnazjalne o profilu gastronomicznym z obszaru LGR Kaszuby oraz Północnokaszubskiej LGR:

1. Zespół Szkół nr 1 z Władysławowa;

2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Kłanina;

3. Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku;

4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie;

5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach;

6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie.

017Mierzeja140923  039Mierzeja140923 

Wyjazd edukacyjny

W dniu 23 września 2014 r. odbył się edukacyjny wyjazd studyjny inaugurujący projekt edukacyjny dotyczący produktów rybactwa „Kuchnia z ikrą”.

050Mierzeja140923  026Mierzeja140923 

W wyjeździe udział wzięli przedstawiciele szkół oraz uczniowie kształcący się w zawodzie kucharza z obszaru LGR Kaszuby i Północnokaszubskiej LGR. Celem wyjazdu było zapoznanie się z miejscami związanymi z historią i kulturą rybacką w tym: portów, kutrów przetwórni, a także restauracji rybnych. Podczas wyjazdu uczestnicy odwiedzili port w Helu, następnie miejsce miała wizyta w Muzeum Szkutnictwa Pana Juliusza Strucka oraz zakładzie przetwórczym w Jastarni Panów Mariana Strucka i Andrzeja Czachora.

 

 

free joomla templatesjoomla templates
  Copyrights by Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby  
logotypy