image1 image1 image1

SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE PROJEKT „KUCHNIA Z IKRĄ”

IMG 8790W dniu 5 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimanzjalnych w Somoninie odbyło się spotkanie podsumowujące edukacyjny projekt współpracy dotyczący produktów rybactwa realizowany wspólnie przez LGR Kaszuby i Północnkaszubską LGR.

 

 

 

W projekcie wzięli udział uczniowie i nauczyciele z 6 szkół ponadgimnazjalnych, kształcących w zawodach gastronomicznych:

  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie,
  • Zespół Szkół nr 1 we Władysławowie,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie,
  • Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku

Do Somonina przybyli zaproszeni goście i przedstawiciele szkół a przede wszystkim uczniowie biorący aktywny udział w projekcie wraz z opiekunami – nauczycielami.

 2 5

Uczniowie z Somonina zaprezentowali kolejne działania mające miejsce w projekcie. Słowo Mistrza a do przyszłych Mistrzów wygłosił Krzysztof Szulborski - Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, a zarazem jeden z prowadzących zajęcia z uczniami. Miłym dodatkiem do podsumowania projektu była wiadomość, że w dniu 3 marca projekt ten został wybrany „Najlepszym Projektem” w Europie.

IMG 8741 IMG 8924

Kulminacją spotkania było wręczenie wszystkim uczniom uczestniczącym w zajęciach Certyfikatów potwierdzających udział w projekcie oraz podziękowań dla ich opiekunów.

IMG 8941

 

IMG 8928

Równocześnie zaprezentowano opracowaną i wydaną książkę kucharską Rybka z ikrą. W książce znajduje się zbiór przepisów na dania z ryb wskazane przez uczniów - uczestników projektu. Proponują oni potrawy zainspirowane zrealizowanymi podczas Projektu działaniami.

 6 IMG 8665

Fotogaleria

free joomla templatesjoomla templates
  Copyrights by Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby  
logotypy