WIZYTA PRZEDSTAWICIELI LGR KASZUBY I PLGR W BUŁGARII

1

 

W dniach od 12 do 16 września 2014 r. przedstawiciele LGR Kaszuby oraz Północnokaszubskiej LGR uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Bułgarii na obszar Lokalnej Grupy Rybackiej Shabla – Kavarna – Balchik.

 

 

Podczas wizyty grupa odwiedziła miejscowości z obszaru bułgarskiej LGR. Uczestnicy zapoznali się między innymi z infrastrukturą turystyczną miejscowości oraz projektami zrealizowanymi za pośrednictwem LGR Shabla – Kavarna – Balchik. Poznali także kulturę i tradycyjne tańce bułgarskie oraz mieli okazję smakować potrawy regionalne.

4 3d
3a 4c

Uczestnicy wyjazdu zostali zaproszeni na Festiwal organizowany w Shabli, którego tematem przewodnim były regionalne kulinaria. Podczas festiwalu z pięciuset jaj przygotowano miszmasz, czyli regionalną jajecznicę. Pojawił się także polski akcent kulinarny – uczestnicy wyjazdu przygotowali placki ziemniaczane, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem gości zebranych na festiwalu.

Przedstawiciel LGR Kaszuby, znany mistrz kuchni Pan Kazimierz Żołnowski, został zaproszony przez Panią Burmistrz Shabli do oceny potraw konkursowych jako członek jury.

5 5b
6 6a

Ostatniego dnia wizyty odbyły się rozmowy z przedstawicielami LGR Shabla – Kavarna – Balchik na temat dobrych praktyk, wymiany informacji i doświadczeń oraz dalszej współpracy. Ze strony bułgarskiej padła propozycja podpisania listu intencyjnego w celu kontynuowania dalszej współpracy.

Wyjazd współfinansowany był przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo, w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowe na rok 2012 objętego osią priorytetową 4, w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa i Nadbrzeżnych Obszarów Rybackich 2007-2013”

Zapraszamy do galerii

free joomla templatesjoomla templates
  Copyrights by Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby  
logotypy