image1 image1 image1

PIERWSZE ZAJĘCIA WARSZTATOWE REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM”

DSC 0266

 

W dniu 19.11.2015 r. w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie odbyły się pierwsze warsztaty  realizowane w ramach pozyskanych środków z Fundacji Banku Zachodniego WBK na realizację przedsięwzięcia pn. „Od tradycji i kultury do przyrody i natury – warsztaty malarstwa na szkle” dla uczniów klasy II b ze Szkoły Podstawowej w Chmielnie.

 

Przeprowadzone zajęcia składały się zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej.  Uczestników zapoznano z techniką, tematyką i historią kaszubskiego malarstwa na szkle. Dzieci poznały podstawowe motywy stosowane w malarstwie, tj. kwiatów, haftu, motywy nawiązujące do tradycji itp.  Również w części teoretycznej dzieci zapoznały się z  metodą nakładania farb, używania pędzli, wykonywania drobnych poprawek malarskich, zasady „odbicia lustrzanego”, itp.

Następnie poznaną wiedzę wykorzystano w praktyce: wybrane prze siebie wzory dzieci odrysowywały na szkle, potem za pomocą pędzli nakładały akrylowe farby. Stopniowo podczas trwania warsztatów na szybkach pojawiały się kolejno nakładane kolory i zaczęły powstawać wspaniałe obrazki. W miłej atmosferze warsztaty upłynęły  niezwykle pracowicie i bardzo szybko.

Udział dzieci w warsztatach ma na celu pobudzenie ich wrażliwości na bogactwo kulturowe regionu oraz zachęcenie do dbałości o kulturę, tradycję, środowisko, w którym żyją oraz wzmocnienie identyfikacji z regionem.

Niebawem kolejne warsztaty.

tmtz znaczki www

free joomla templatesjoomla templates
  Copyrights by Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby  
logotypy